Már írtunk a sült alma elkészítéséről, de ez egy olyan mennyei manna, amiről érdemes többször is szót ejteni.
Akkor a kicsit hagyományosabb mézes fahéjas változatát mutattuk be az olvasóinknak. Most el- rugaszkodunk kissé a kevésbé ismert vizekre, azaz ízekre.
Az almát nem kell pucolni, csak alaposan megmosni és a közepét kivájni. Van, aki egyben szedi ki az almák magházát, vagy aki félbevágja, majd úgy távolítja el. Próbáltam mindkettőt, ugyanolyan isteni élményben részesítenek, de a félbevágott verziót jobban szerettem kanalazni. A kivájt almát kis citrommal be lehet dörzsölni, hogy ne barnuljon meg. Ha gyorsak vagyunk ki is maradhat.
Mákos sültalma:
Hozzávalók: 6 db alma. 6 kanál darált mák, 6 kanál méz, 6 kanál lekvár, ízlés szerint barnacukor vagy méz, mazsola. Egy kanál rummal meg lehet kínálni, de kihagyható!
Elkészítése:
A mákot a barna cukorral (vagy mézzel) és a lekvárral összekeverjük. Hozzá adhatunk fél reszelt almát, aki szereti két evőkanál mazsolát.
A tölteléket visszapakolom az almába. Kb. háromnegyedig töltöm, mert sülés közben kifolyik. Előmelegített sütőben 180 fokon kb. 25 perc alatt kész.
Sült alma lekvárral:
Az almákkal hasonlóan járunk el. Fahéjba forgatjuk, majd megtöltjük a lekvárral. Én házi barackot használtam, de isteni lehet szilva, alma vagy akár eper lekvárral. Csak a fantázia szabhat határt!
A tetejüket lecsurgatjuk egy kis mézzel, vagy barnacukorral megszórjuk! Az utolsó pár percben megszórjuk mandulával és készre sütjük.
Sült alma barackos tejföllel:
Az almákkal hasonlóan járunk el. Fahéjba forgatjuk, majd megtöltjük a lekvárral összekevert mézes tejföllel. A tetejüket lecsurgatjuk egy kis mézzel, vagy barnacukorral megszórjuk! Az utolsó pár percben megszórjuk mandulával és készre sütjük.
Melegen, frissen fogyasszuk, mert úgy az igazi. Ínyencek egy gombóc vanília fagyival tálalhatják!
Egészségetekre!
Bánovics Marcsi