- Vonalkód: 5999539489880
- Egységár: 40.50 Ft/ db
Megrendelés szükséges
Eurovit oliva-d 2200 ne kapszula 60db termék vásárlása, rendelése
Eurovit oliva-d 2200 ne kapszula 60db
Eurovit D-vitamin meghatározó szerepet játszik egyebek mellett a sejtosztódásban és az immunrendszer normális működésének fenntartásában.
Ősztől tavaszig D-vitamin pótlásra van szüksége a szervezetnek, nem jutunk ilyenkor elegendő napfényhez, ráadásul nélkülözzük az olajos halakat, kevés tejet és tojást fogyasztunk.
Megoldást jelenthet az EUROVIT D-vitamin 50 μg (2000 NE) étrend-kiegészítő tabletta, amely meghatározó szerepet játszik egyebek mellett a sejtosztódásban és az immunrendszer normális működésének fenntartásában.
Miért fontos a D-vitamin?
A D-vitamin elnevezés több, zsírban oldódó vitamint foglal magában. Legfontosabb feladata többek között, hogy hozzájárul a vér normál kalciumszintjének-, illetve az egészséges csontozat fenntartásához, valamint segítséget nyújt a kalcium és a foszfor szervezetbe történő normális felszívódásához. A D-vitamin szükséges az immunrendszer megfelelő működéséhez is.
D-vitamin hatása:
Létezik egy vitamin, mely – hatásait tekintve – igazából sokkal inkább sorolható a hormonok közé. Úgy hívják, hogy D-vitamin. Bizonyára mindenki hallott már róla, és ha nagyon utánagondolunk, még az is beugrik valahonnan, hogy talán a csontrendszerhez van valami köze. Új kutatások azonban bebizonyították, hogy a szervezet megfelelő D-vitamin szintje több kórkép (emlőrák, vastagbélrák, depresszió, túlsúly) megelőzésében és kezelésében is szerepet játszik.
Adagolás: naponta 1-szer bő vízzel lenyelni.
A D-vitaminok:
A zsíroldékony vitaminok csoportjába tartozó D-vitaminok a táplálékkal (tejtermék, tojás, halak, máj) jutnak be a szervezetünkbe (D1 és D2-vitaminok). Emellett azonban nem elhanyagolható mennyiségű vitamin (D3 vitamin) keletkezik a bőrünkben található előanyagából a napfény UV B sugarainak hatására.
Ezen három forma aztán a keringésünk segítségével eljut a májba, majd a vesébe, és mindkét helyen apró szerkezetmódosulások történnek rajtuk. A folyamat eredményeképpen jön létre az aktív, immáron hatást kifejteni képes D-vitamin.
A D-vitamin közismert hatásai:
A vitamin egyik legfontosabb szerepe a vér kalciumszintjének optimalizálásban, s ezen keresztül csontrendszerünk integritásának megőrzésében van: a kalciumionok felszívódását elősegíti a bélben, a vesében pedig „visszatartja” őket, és emellett részt vesz a csontépülés folyamatában. Éppen emiatt, hiánya esetén zavar keletkezik a fenti mechanizmusokban, a vér kalciumszintje csökkenni kezd, a csontok felpuhulnak, deformálódhatnak, törékenységük fokozódhat. A kórkép jól ismert, gyermekkori formája az angolkór.
D-vitamin: újonnan felismert hatások:
Gondolta volna, hogy fogyókúra esetén a leadott kilók száma arányos lehet a szervezet D vitamin-szintjével? Egy nemrégiben közzétett tanulmány szerint a magasabb D-vitamin szint (megfelelő diéta esetén) pozitív irányba befolyásolja fogyás mértékét.
Mint minden vitaminnál, a D-vitamin esetén is megfigyelhető, hogy immunrendszerünk hatékonyabban képes fellépni az egyes kórokozók ellen, ha nem szenved hiányt. Már csak ezért is érdemes az őszi-téli szezon idején, a légúti fertőző megbetegedések „szezonjában” naponta feltölteni D-vitamin raktárunkra.
Kevesek előtt ismert a tény, hogy a D vitamin hiányának igenis hatása van bizonyos daganattípusok (emlő, vastagbél, prosztata, petefészek tumor) kialakulására, illetve már kialakult tumor esetén a vitaminhiányos állapot kedvezőtlen irányba befolyásolja az alkalmazott terápia eredményességét, ezáltal rontva a túlélési statisztikát is. Ennek a pontos mechanizmusa még nem teljesen tisztázott, egyes feltételezések szerint a D-vitaminnak a sejtek közti kommunikációban van szerepe. Hiányában ez a kommunikáció sérül, ami egy idő múlva a sejtek szabályozatlanná váló osztódásához, daganatos elburjánzásához vezet.
Egyes tanulmányokban szóba került már a vitamin depresszióban kifejtett jótékony hatása is, ami szinté az őszi-téli borongós időben történő utánpótlást indikálhatja.
Idősebb korban a bőrben történő D3-vitaminszintézis, és a vese átalakító kapacitása csökken, emiatt náluk gyakrabban jöhet létre kifejezett hiányállapot.
D-vitamin pótlása:
A közelmúltban publikált tanulmányok szerint a népesség jelentős hányada D-vitamin hiányban szenved. Igaz ez országunk lakosságára is, főként az őszi-téli komor időjárás miatt. Éppen ezért radikális változást vezettek be a D-vitamin adagolásának ajánlásával kapcsolatban, az eddig alkalmazott dózisok többszörösét javasolják, főként a téli időszakban, hogy a fentebb felsorolt jótékony hatások kialakulása megtörténhessen.
A D-vitamin hiánya:
Nincsenek egyértelmű tünetei a D-vitaminhiánynak, hosszú távon azonban számos betegség (angolkór, asztma, csontritkulás, pikkelysömör) kialakulásához vezethet. A kalcium nem tud beépülni a szervezetbe, így a csontok könnyebben törnek, illetve nehezebben forrnak össze.
Az időskorral jelentősen csökken a D-vitamin mennyisége. A D-vitamin pótlása a téli fertőzések elkerülése, illetve a gyermekek egészséges fejlődése érdekében is rendkívül fontos – olvasható a Magyar Primer Prevenciós Orvosi Egyesület ajánlásában.
2000 egység naponta
A „napfényvitaminként” is nevezett D-vitamint elsősorban állati eredetű táplálékok (tej, tojás, máj, tengeri halételek, halolaj) tartalmazzák, de a szervezet provitaminból is elő tudja állítani ultraibolya sugárzás hatására, főként azonban csak a nyári időszakban.
Ősszel és télen 80 egység D-vitamin jut be a szervezetünkbe megfelelő táplálkozás esetén, ez azonban nem elegendő. A jelenlegi ajánlás ennek a többszöröse: 2000 NE. A szükséges D-vitaminmennyiséget ősztől tavaszig étrend-kiegészítő, így például az EUROVIT D-vitamin 50 μg (2000 NE) étrend-kiegészítő tabletta formájában ajánlott bevinni a szervezetbe. A 30 filmtablettás készítmény egy hónapra elegendő.
A D-vitamin túladagolása
Tartósan magas dózis a D-vitaminból mérgezési tüneteket válthat ki, előfordulhat szomjúság, begyulladt szem, hányás, hasmenés, émelygés, súlyos kimerültség. További szedése esetén lágyszövetek meszesedése (kalcium lerakódás az erekben, májban, tüdőben, vesében és a gyomorban), illetve vesekőképződés alakulhat ki.
A D-vitamin véd a megfázás ellen?
Korábban nem fektettek kellő hangsúlyt a D-vitamin szerepére, most azonban egyre több tanulmány támasztja alá, hogy a D-vitamin hiánya fogékonnyá teszi a szervezetet a megfázásra. A túl alacsony D-vitaminszint gyengíti az ellenálló képességet, ennek következtében pedig megnő a fertőzések veszélye.
Hogyan képződik a D-vitamin?
A D-vitamin a bőrben képződik UV-sugárzás hatására, de különféle élelmiszerekben is megtalálható. A téli időszak során érdemes tudatosan válogatni olyan élelmiszereket a család asztalára, melyek D-vitamin tartalma magas. Így nem hiányozhatnak a téli menünkből a halak a különféle halak: a lazac, tonhal és a szardínia is megfelelő D-vitaminforrás lehet. Fontos vitaminforrás még a tojássárgája, illetve a különböző D-vitaminnal dúsított élelmiszerek is.
Mivel hazánkban télen a napsütéses órák száma igen alacsony, és ilyenkor rendszerint egyébként is kevesebbet tartózkodunk a szabad levegőn, bőrünket sokkal kevesebb napsugárzás éri, mint a tavasztól őszig terjedő időszakban.
Az eredmények egyénenként eltérőek lehetnek és nem garantált, függően az egyén szervezetének hatóanyag felhasználásától.
Összetevők:extra szűz olíva olaj(67,09%),zselatin,nedvesítőszer (glicerin),kolekalciferol (MCT olajban)
Hatóanyagtartalom:
D3-vitamin 1 kapszulában 55,0µg 2200 NE - NRV* 1100
*Napi beviteli referencia érték.
Felhasználási javaslat: felnőtteknek naponta 1 kapszula fogyasztása javasolt.
Kevés folyadékkal egészben nyelje le.
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.
A termék használata nem helyettesíti a kiegyensúlyozott vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Gyermekektől elzárva tartandó.